Evrimci Anlayış Göbeklitepe’de Çöktü

Göbeklitepe, bilinen ilk tapınaktır.
Göbeklitepe, bilinen ilk tapınaktır.

Göbeklitepe‘nin evrim teorisine darbe vuran bir başka yönü daha vardır.

Bu mabette bulunan veya kayalara çizilen onlarca hayvan figürü çeşitliliği ve bunların bugünkü hayvanlara tıpa tıp benzemesi, yani evrim geçirmemiş olduklarının anlaşılması ve ayrıca ilkel insan tezini çürütmesi de evrim teorisini yalanlamaktadır.

Taş devri ilkel (!) insanın, günümüz şartlarında dahi inşası zor olan tapınaklar, şehirler kuracak kadar mimaride nasıl ileri gittikleri ve taşlara inanılmaz güzel desenler kazandıran işleme sanatını nasıl öğrendikleri henüz açıklanmamaktadır.

Tabi bu bilgilere sahip olabilmek için daha önceden toplu halde yaşama geçmiş olmaları ve toplumsal iş bölümünü de oluşturmuş olmaları gerekir…

Böylelikle taş devri insanı diye andığımız o insanların sahip oldukları toplumsal hayatta iş bölümü, yapı bilgisi, tapınak kültürü gibi birikimlerin kaynağı da anlaşılmaktadır.

Göbeklitepe, bilinen ilk tapınaktır.
Göbeklitepe, bilinen ilk tapınaktır.

Bütün bunlar da yaratılışı göstermektedir. Allah insanı yaratmış, ona bilmediklerini öğretmiştir. Bakara suresinin 31. ayet-i kerimesinde Rabbimiz şöyle buyurur: “(Allah), Adem’e her şeyin isimlerini öğretti, sonra onları meleklere gösterip: ‘Haydi! Görüşünüzde doğru iseniz, onların isimlerini bana haber verin’ dedi.” Tefsir alimleri bu bahsi izah ederken, Allah’ın öğretmesinin kişiye kazandırılan bilgi olduğunu belirtip, Hz. Adem’in (as) bildikleri karşısında meleklerin boyun eğmek zorunda kaldıklarını dile getirirler.

Göbeklitepe Dinler Tarihini Alt Üst Etti

Göbeklitepe, insanlık tarihinin özellikle dinler tarihinin tekrar yazılmasını gerektiren bulgular ortaya koymuş, eski teoriler alt üst olmuş ve çöpe gitmiştir. Artık rahatlıkla uygarlığın temelinin tarım değil din ve inanç olduğunu söyleyebiliriz.

1 yorum

  1. Sitenize çok büyük bir hevesle girmiştim ama hayal kırıklığına uğradım. Evrim dediğiniz şey 10.000 yılda gözle görülür bir değişim yaratacak kadar şiddetli değildir, 50.000 yıl önce yaşamış bir insanın anatomisi yaşam tarzından kaynaklı küçük farklar dışında bugünkü ile aynıdır. Bu hayvanlar için de böyledir. Yani 10.000 yıl önce çizilmiş şeylere bakarak “Aa hiç değişmemiş, o zaman evrim yok” diyemezsiniz. Darwin’in teorisi doğru olabilir de olmayabilir de ama bu şekilde bu teoriyi çürütemezsiniz. Bahsettiğiniz ilkel insan tezi nedir? Evrim kaç YÜZ bin yılda gözle görülür hale gelir?

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*